Отборите на Етрополе и Звездец (Горна Малина) ще се борят за

...

Етрополе и Звездец ще спорят за Купата на България във Висшата лига

Отборите на Етрополе и Звездец (Горна Малина) ще се борят за трофея в турнира за Купата на България при мъжете в шампионата на Висшата лига.

Волейболистите на Етрополе се класираха за борбата за купата, откакто се постановиха над Раковски-1964 (Севлиево) с 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:19) в полуфинална среща от конкуренцията, изиграна в зала " Чавдар ".

Гостите от Севлиево поведоха в дуела (2:0 и 4:2), след което воденият от Ваньо Василев отбор обърна и взе нещата в свои ръце. Съперникът остана покрай етрополци, само че останаха постоянни и не позволиха да бъдат преодоляни. Във втората част двата тима бяха равностойни, след това Раковски пое самодейността и резервира превъзходството си съвсем до края (22:19). Домакините обаче стопиха разликата и усилиха задатъка си след 25:23.

Третият гейм потегли под диктовката на състезателите на Стефан Ганчев (9:5), " червено-белите " обаче се " залепиха " за съперника. След средата на гейма (13:13) гостите още веднъж се откъснаха и завоюваха частта.

Решителният четвърти гейм бе с игра на амплитуди изначало, след което етрополци преобладаваха изцяло и завоюваха срещата след крайното 3:1 гейма.

Звездец (Горна Малина ) сграбчи билета за финала, откакто надиграха Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:22) в първия полуфинал.

Състезателите на Иван Генков поведоха изначало (2:0), след което русенци оформиха преднина. Водачеството им се резервира до 13:10, след това се случи поврат. Домакините съумяха да се откъснат и да завоюват без проблем частта.

Във втория гейм  Звездец потегли стремително - 6:0, което предопредели и развоя в идващите минути.

Третата част още веднъж бе под превъзходството на волейболистите от Горна Малина, които се поздравиха с успеха след 25:22 и крайното 3:0 гейма.